Senior Girls 40 Yard Dash Finals
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Emmie Reindeau 8 Freeport Middle Scho 5.80
2 Tessa Errico 8 Freeport Middle Scho 6.40
3 Sara Cigri 8 Freeport Middle Scho 6.70
4 Grace Porier 8 St. James 6.70
5 Sarah Earley 8 Southern Maine Catho 7.10
Junior Boys 40 Yard Dash Finals
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Griffin Vivian Southern Maine Catho 6.50
2 Duncan Leahy 6 Yarmouth Middle Scho 6.70
3 Oliver Moore 6 Yarmouth Middle Scho 7.10
Open Boys 1000 Yard Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Henry Horne 7 Freeport Middle Scho 3:10.00
2 Gus Wing 8 Freeport Middle Scho 3:10.10
3 Colin Cronin 8 Freeport Middle Scho 3:24.70
4 Danny Macolini 8 St. James 3:25.50
5 Max Page Southern Maine Catho 3:26.00
6 Ethan Blake 8 Yarmouth Middle Scho 3:27.60
Open Girls 1000 Yard Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Sophia Toothaker 8 Freeport Middle Scho 3:32.10
2 Grace Turner 8 Southern Maine Catho 3:34.40
3 Tessa Errico 8 Freeport Middle Scho 3:45.50
Senior Boys 240 Yard Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Cole Daly 8 Freeport Middle Scho 33.60 1
2 Jake Owen 8 Yarmouth Middle Scho 35.30 2
3 Matthew Robichaud 8 Yarmouth Middle Scho 35.60 1
4 Ian Perilla 8 Freeport Middle Scho 36.50 3
5 Ian Grimm 8 Freeport Middle Scho 36.70 2
6 Camden Hom 8 Southern Maine Catho 37.40 3
7 Benjamin Caron 8 Southern Maine Catho 38.00 2
Senior Girls 300 Yard Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Faith Brichetto 8 Freeport Middle Scho 50.20
2 Avery Cadorette 8 St. James 52.50
3 Ryanne Galletta 8 Freeport Middle Scho 53.60
4 Maeve Kelly 8 Southern Maine Catho 53.70
5 Rylee Lyons 8 Freeport Middle Scho 55.20
Junior Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Sante Ciccomancini 6 Southern Maine Catho 20-10.50
2 Sam Kaiser 6 St. James 17-11.50
3 Noah Veroneau 6 Southern Maine Catho 17-08.50
4 Joey Hetzner 6 Southern Maine Catho 16-07.00
5 Grant Dawson 6 Southern Maine Catho 15-10.00
Open Boys One Mile Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Sam Robinson 8 Freeport Middle Scho 6:07.40
Open Girls One Mile Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Mia Cyr 6 Yarmouth Middle Scho 6:58.60
Senior Boys 300 Yard Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Odan Strock 8 Southern Maine Catho 44.70
2 Erik Simmons 8 Freeport Middle Scho 45.00
3 Emett Schuele 8 Southern Maine Catho 46.50
4 Nick Reilley Southern Maine Catho 47.60
5 Brady Grogan 8 Freeport Middle Scho 50.00
6 Silas Hunter 8 Freeport Middle Scho 51.60
Intermediate Boys 4x140 Yard Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Southern Maine Catholic 1:25.50
2 Freeport Middle School 1:27.30
Senior Boys 4x210 Yard Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Freeport Middle School 2:05.10
2 Southern Maine Catholic 2:10.00
Junior Boys 150 Yard Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Joey Hetzner 6 Southern Maine Catho 24.30 1
2 Michael Bostock 6 Southern Maine Catho 25.40 1
3 Sante Ciccomancini 6 Southern Maine Catho 25.90 1
Intermediate Boys 150 Yard Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Abel Mitchell Freeport Middle Scho 21.40 1
2 Porter Pierce 7 Yarmouth Middle Scho 21.60 1
3 Ian Moore 7 Freeport Middle Scho 22.70 1
3 Brogan Danzig 7 Southern Maine Catho 22.70 1
5 Joel Nji 7 Southern Maine Catho 22.90 1
6 Max Peters 7 Freeport Middle Scho 23.60 1
7 Guillermo Lara 7 Freeport Middle Scho 24.00 1
8 Ben St John 7 Freeport Middle Scho 25.00 1
Senior Girls 440 Yard Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Grace Veroneau 8 Southern Maine Catho 1:20.10
2 Hillary Connor 8 Yarmouth Middle Scho 1:23.40
Senior Girls 4x210 Yard Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Freeport Middle School 2:14.70
2 St. James 2:24.00
Junior Boys 4x140 Yard Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Southern Maine Catholic 1:32.50
Junior Girls 4x140 Yard Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Yarmouth Middle School 1:32.60
Intermediate Girls 4x140 Yard Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Southern Maine Catholic 1:29.80
2 St. James 1:30.10
3 Freeport Middle School 1:31.20
Senior Girls 240 Yard Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Kyla Havey 8 Freeport Middle Scho 36.60 1
2 Riley Simon 8 Freeport Middle Scho 36.70 1
3 Sara Cigri 8 Freeport Middle Scho 43.60 1
3 Izzy Riseman 8 Freeport Middle Scho 43.60 1
5 Ana Sofia Holmes 8 Yarmouth Middle Scho 44.20 1
Senior Boys 440 Yard Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Kyle Dion 8 St. James 1:05.40
2 Andrew Griffiths 8 Southern Maine Catho 1:09.10
3 Will Goodwin 8 St. James 1:09.70
4 Ty Perilla 8 Freeport Middle Scho 1:11.10
5 Will Vannostrand 8 Freeport Middle Scho 1:18.60
6 Nick Reilley Southern Maine Catho 2:00.10
Junior Girls 45 Yard Hurdles Finals
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Carolyn Bolduc 6 Southern Maine Catho 9.10
Intermediate Girls 45 Yard Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Alessandra Pacitti 7 Southern Maine Catho 8.10
2 Lucy Peterson 7 Freeport Middle Scho 8.50
3 Anne Bostock 7 Southern Maine Catho 9.90
Senior Girls 45 Yard Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Trinity Sinker 8 Yarmouth Middle Scho 8.00
2 Riley Simon 8 Freeport Middle Scho 8.20
3 Anna Roy 8 Freeport Middle Scho 8.50
4 Bella Ciampi 8 St. James 8.70
5 Chloe Harding 8 St. James 9.10
Junior Boys 45 Yard Hurdles Prelims
==============================================================
Name Yr Team Time H#
--------------------------------------------------------------
1 Michael Bostock 6 Southern Maine Catho 10.30 1
2 Toby Lappin 6 Southern Maine Catho 11.90 1
Intermediate Boys 45 Yard Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Logan Schulz 7 Freeport Middle Scho 8.10
2 Abel Mitchell Freeport Middle Scho 8.20
3 Noah Kennedy-Jensen 7 Southern Maine Catho 8.50
4 Ben St John 7 Freeport Middle Scho 8.70
Junior Boys 440 Yard Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Noah Veroneau 6 Southern Maine Catho 1:26.40
Intermediate Boys 440 Yard Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Reagan Bossong 7 Southern Maine Catho 1:14.10
2 Logan Beaupre 7 Yarmouth Middle Scho 1:21.80
Junior Boys 600 Yard Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Duncan Leahy 6 Yarmouth Middle Scho 1:37.90
2 Sam Kaiser 6 St. James 1:41.00
Junior Girls 440 Yard Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Neena Panozzo 6 Yarmouth Middle Scho 1:22.30
Intermediate Girls 440 Yard Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Gianna Pacitti 7 Southern Maine Catho 1:16.90
2 Kate Batterbee 7 Freeport Middle Scho 1:17.80
3 Maddie Hom 7 Southern Maine Catho 1:23.50
4 Elle Cooney 7 Southern Maine Catho 1:27.30
5 Ellie Batterbee 7 Freeport Middle Scho 1:30.90
Intermediate Boys 240 Yard Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Oliver Beardsley-Stit 7 Freeport Middle Scho 36.50 1
2 Logan Schulz 7 Freeport Middle Scho 37.10 1
3 Luke McNabb 7 Southern Maine Catho 38.00 1
4 Aden Rice 7 Freeport Middle Scho 38.30 1
5 Collin Plalum 7 Southern Maine Catho 40.20 1
5 Marcus Dennison 7 Freeport Middle Scho 40.20 1
Junior Boys 240 Yard Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jack Kingsley 6 Southern Maine Catho 37.50
2 Griffin Vivian Southern Maine Catho 40.40
3 Toby Lappin 6 Southern Maine Catho 41.60
4 Grant Dawson 6 Southern Maine Catho 42.10
5 Oliver Moore 6 Yarmouth Middle Scho 42.70
Intermediate Girls 240 Yard Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Anne Bostock 7 Southern Maine Catho 42.30
2 Evelyn Roberts 7 Southern Maine Catho 42.80
3 Caroline Stasinowsky 7 Freeport Middle Scho 43.40
4 Bianca Cunningham 7 Southern Maine Catho 45.50
Intermediate Girls 150 Yard Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Kate Tracy 7 Freeport Middle Scho 23.80 1
2 Madison Ayres 7 St. James 23.90 1
3 Madison Stockman 7 Yarmouth Middle Scho 24.40 1
4 Alexandra St. Clair 7 St. James 24.60 2
5 Rosemary Blake 7 St. James 24.70 2
6 Eva Smith 7 Southern Maine Catho 29.60 3
7 Danica Taylor 7 Southern Maine Catho 32.20 2
Junior Girls 150 Yard Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Mia Pacitti 6 Southern Maine Catho 23.50 1
2 Lauren Keaney 6 Yarmouth Middle Scho 24.50 2
3 Isabel Peters 6 Yarmouth Middle Scho 24.80 2
4 Ella Zur Muhlen 6 Yarmouth Middle Scho 26.40 1
Junior Girls 240 Yard Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Carolyn Bolduc 6 Southern Maine Catho 39.90 1
2 Aine Powers 6 Yarmouth Middle Scho 40.20 1
3 Lucia Jordon 6 Yarmouth Middle Scho 41.20 1
4 Chloe Cadorette 6 St. James 42.00 1
5 Emily Troegner 6 St. James 48.80 1
Junior Girls 40 Yard Dash Finals
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Mia Pacitti 6 Southern Maine Catho 6.00
2 Mia Cyr 6 Yarmouth Middle Scho 6.20
3 Chloe Cadorette 6 St. James 6.70
4 Isabel Peters 6 Yarmouth Middle Scho 6.80
5 Ella Zur Muhlen 6 Yarmouth Middle Scho 7.00
6 Emily Troegner 6 St. James 7.10
Intermediate Boys 40 Yard Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jordan Knighton 7 Freeport Middle Scho 5.50
2 Reagan Bossong 7 Southern Maine Catho 5.60
3 Carter Holden 7 Freeport Middle Scho 5.70
4 Aden Rice 7 Freeport Middle Scho 6.00
5 Max Peters 7 Freeport Middle Scho 6.20
6 Marcus Dennison 7 Freeport Middle Scho 6.50
7 Simon Blake 7 St. James 6.60
Intermediate Girls 40 Yard Dash Finals
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Charlotte Donovan 7 St. James 6.50
2 Maddie Hom 7 Southern Maine Catho 6.60
3 Evelyn Roberts 7 Southern Maine Catho 6.90
3 Ellie Batterbee 7 Freeport Middle Scho 6.90
3 Chloe White 7 Freeport Middle Scho 6.90
6 Madison Stockman 7 Yarmouth Middle Scho 7.00
Senior Boys 40 Yard Dash Prelims
==============================================================
Name Yr Team Time H#
--------------------------------------------------------------
1 Frank Morang 8 Freeport Middle Scho 5.40 1
2 Kyle Dion 8 St. James 5.50 1
2 Ty Perilla 8 Freeport Middle Scho 5.50 1
2 Will Goodwin 8 St. James 5.50 2
2 Wilfred Nji 8 Southern Maine Catho 5.50 2
6 Ethan Blake 8 Yarmouth Middle Scho 5.90 1
7 Dom Hood 8 Freeport Middle Scho 6.10 2
8 Colin Cronin 8 Freeport Middle Scho 6.20 2
Senior Boys 40 Yard Dash Finals
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Frank Morang 8 Freeport Middle Scho 5.30
2 Kyle Dion 8 St. James 5.40
3 Ty Perilla 8 Freeport Middle Scho 5.50
3 Will Goodwin 8 St. James 5.50
5 Wilfred Nji 8 Southern Maine Catho 5.60
6 Dom Hood 8 Freeport Middle Scho 6.00
Senior Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Rylee Lyons 8 Freeport Middle Scho 24-10.50
2 Ryanne Galletta 8 Freeport Middle Scho 22-01.50
3 Lily Smith 8 Freeport Middle Scho 22-00.00
4 Elliana Howerton-lync 8 Southern Maine Catho 21-11.50
5 Izzy Riseman 8 Freeport Middle Scho 21-09.00
6 Faith Brichetto 8 Freeport Middle Scho 20-00.75
7 Ana Sofia Holmes 8 Yarmouth Middle Scho 19-02.00
8 Grace Turner 8 Southern Maine Catho 18-06.00
9 Sarah Earley 8 Southern Maine Catho 17-03.75
10 Sydney Abbott 8 Yarmouth Middle Scho 15-08.50
Open Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Frank Morang 8 Freeport Middle Scho 5-00.00
2 Henry Horne 7 Freeport Middle Scho 4-08.00
3 Luke McNabb 7 Southern Maine Catho 4-06.00
4 Jordan Knighton 7 Freeport Middle Scho 4-06.00
nh Brady Grogan 8 Freeport Middle Scho NH
Intermediate Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Baylor Wilkinson 7 St. James 28-04.00
2 Alessandra Pacitti 7 Southern Maine Catho 20-07.00
3 Lucy Peterson 7 Freeport Middle Scho 20-06.00
4 Alexandra St. Clair 7 St. James 18-00.50
5 Elle Cooney 7 Southern Maine Catho 17-03.00
6 Eva Smith 7 Southern Maine Catho 17-02.50
7 Danica Taylor 7 Southern Maine Catho 7-05.00
f Chloe White 7 Freeport Middle Scho ND
Intermediate Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Carter Holden 7 Freeport Middle Scho 29-00.50
2 Brogan Danzig 7 Southern Maine Catho 24-06.00
3 Noah Kennedy-Jensen 7 Southern Maine Catho 22-02.75
4 Joel Nji 7 Southern Maine Catho 19-09.00
5 Collin Plalum 7 Southern Maine Catho 17-01.75
6 Nihal Patel 7 Freeport Middle Scho 15-03.00
Senior Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Cody Arsenault 8 Freeport Middle Scho 31-04.50
2 Nic O'Connor 8 Freeport Middle Scho 29-09.50
3 Trevor Crone 8 Yarmouth Middle Scho 29-01.00
4 Danny Macolini 8 St. James 27-07.50
5 Odan Strock 8 Southern Maine Catho 26-00.50
6 Gus Wing 8 Freeport Middle Scho 25-05.00
7 Aren Strobel 8 Yarmouth Middle Scho 25-03.50
8 Benjamin Caron 8 Southern Maine Catho 24-06.00
9 Silas Hunter 8 Freeport Middle Scho 22-09.25
10 Matthew Bellatoni 8 Southern Maine Catho 22-07.50
11 Wilfred Nji 8 Southern Maine Catho 21-04.00
12 Will Belmore 8 Freeport Middle Scho 20-01.50
13 Jake Owen 8 Yarmouth Middle Scho 16-10.50
f Nick Reilley Southern Maine Catho ND
Open Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Maeve Kelly 8 Southern Maine Catho 4-04.00
2 Kyla Havey 8 Freeport Middle Scho 4-02.00
3 Elliana Howerton-lync 8 Southern Maine Catho 4-00.00
4 Alessandra Pacitti 7 Southern Maine Catho 3-10.00
4 Anna Roy 8 Freeport Middle Scho 3-10.00
nh Caroline Stasinowsky 7 Freeport Middle Scho NH
nh Kate Tracy 7 Freeport Middle Scho NH
nh Kate Batterbee 7 Freeport Middle Scho NH