Loading
MaineTrackXC
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
KVAC:Law,Bru,OH,Mes,Lea,Oce,Win,Lew,MCI @ Bowdoin 2019
Dec 29, 2018
Bowdoin College
Brunswick, ME
Meet History
Venue Records
High School Boys
High School Girls
Home
Results
Teams
Messalonskee High School Results
Sort
Name
Event
Girls
Athlete
Place
Section
Results
55 Meter Dash
7.94
Autumn Littlefield
2nd
Finals
H6
Complete Results
7.99
Megan Quirion
4th
Finals
H6
Complete Results
8.33
Katherine True
8th
Finals
H5
Complete Results
8.47
Emily Crowell
10th
Finals
H5
Complete Results
8.51
Lily Wilkie
12th
Finals
H5
Complete Results
9.58
SB
Grace Bridges
28th
Finals
H3
Complete Results
9.81
SB
Riley Waraskevich
31st
Finals
H2
Complete Results
10.17
Caitlyn Sudsbury
33rd
Finals
H2
Complete Results
200 Meter Dash
27.85
Emma Wentworth
1st
Finals
H7
Complete Results
28.56
Megan Quirion
4th
Finals
H7
Complete Results
29.39
Autumn Littlefield
8th
Finals
H7
Complete Results
30.30
Lily Wilkie
13th
Finals
H6
Complete Results
30.82
Katherine True
16th
Finals
H5
Complete Results
30.89
Emily Crowell
21st
Finals
H4
Complete Results
400 Meter Dash
1:04.88
Charlotte Wentworth
1st
Finals
H3
Complete Results
1:06.25
Emma Wentworth
3rd
Finals
H3
Complete Results
800 Meter Run
2:42.51
Alexa Brennan
1st
Finals
H1
Complete Results
2:55.92
Emma Concaugh
4th
Finals
H1
Complete Results
3:11.70
Pyper Birch
6th
Finals
H1
Complete Results
3:12.53
Juliana Gudaitis
7th
Finals
H1
Complete Results
One Mile Run
5:52.72
Peyton Arbour
3rd
Finals
H1
Complete Results
6:00.07
Charlotte Wentworth
4th
Finals
H1
Complete Results
6:00.97
Alexa Brennan
5th
Finals
H1
Complete Results
6:53.31
Kendall Arbour
9th
Finals
H1
Complete Results
2 Mile Run
12:40.87
Peyton Arbour
1st
Finals
H1
Complete Results
55 Meter Hurdles
10.14
Markiana Hewett
2nd
Finals
H2
Complete Results
10.28
Lydia D'amico
4th
Finals
H2
Complete Results
10.68
Logan Alexander
5th
Finals
H2
Complete Results
12.06
SB
Meriah Zeimetz
12th
Finals
H1
Complete Results
4x200 Meter Relay
1:59.44
Relay Team
1st
Finals
H3
Complete Results
4x800 Meter Relay
12:53.70
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
High Jump
4-6
Lydia D'amico
4th
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
14-5.25
Megan Quirion
4th
Finals
H1
Complete Results
13-6.75
Logan Alexander
8th
Finals
H1
Complete Results
11-7.25
Olivia Boudreau
17th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
29-7
Logan Alexander
9th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
25-8.75
Grace Bourgoin
5th
Finals
H1
Complete Results
25-0.5
SB
Isabelle Languet
7th
Finals
H1
Complete Results
23-8
Katie Luce
11th
Finals
H1
Complete Results
23-6
Olivia Chabot
12th
Finals
H1
Complete Results
22-0
Ava Ardito
15th
Finals
H1
Complete Results
21-3.75
Isadora Zucco
16th
Finals
H1
Complete Results
21-1
Taylor Veilleux
18th
Finals
H1
Complete Results
21-0
Lauren Fortin
19th
Finals
H1
Complete Results
20-4
Kathryn Grenier
24th
Finals
H1
Complete Results
18-7
Kayla Koroski
29th
Finals
H1
Complete Results
Boys
Athlete
Place
Section
Results
55 Meter Dash
7.20
Jonathan Christopher
9th
Finals
H6
Complete Results
7.21
Daimian Lewis
10th
Finals
H5
Complete Results
7.37
Josh Goff
13th
Finals
H5
Complete Results
8.45
Tieran Croft
38th
Finals
H1
Complete Results
200 Meter Dash
25.07
SB
Jonathan Christopher
9th
Finals
H8
Complete Results
25.13
Daimian Lewis
11th
Finals
H7
Complete Results
28.18
Cody Knox
32nd
Finals
H2
Complete Results
29.08
SB
Xavier Colfer
36th
Finals
H3
Complete Results
30.77
Tieran Croft
39th
Finals
H2
Complete Results
400 Meter Dash
1:12.65
Cade Ennis
19th
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:13.43
Cameron Croft
4th
Finals
H2
Complete Results
2:17.45
Hunter Smart
9th
Finals
H1
Complete Results
2:26.75
Connor Pellerin
11th
Finals
H1
Complete Results
2:42.52
SB
Chris King
16th
Finals
H1
Complete Results
One Mile Run
5:09.08
Will Mcpherson
5th
Finals
H2
Complete Results
5:31.49
SB
Connor Alley
9th
Finals
H2
Complete Results
5:31.55
Dylan Flewelling
10th
Finals
H2
Complete Results
5:59.63
Sami Benayad
16th
Finals
H1
Complete Results
2 Mile Run
11:10.76
SB
Hunter Smart
2nd
Finals
H1
Complete Results
11:52.57
Will Mcpherson
5th
Finals
H1
Complete Results
12:09.10
Dylan Flewelling
7th
Finals
H1
Complete Results
12:32.74
Connor Pellerin
9th
Finals
H1
Complete Results
55 Meter Hurdles
10.68
Michael D'Amico
7th
Finals
H2
Complete Results
10.93
Tieran Croft
8th
Finals
H1
Complete Results
11.41
Cody Knox
9th
Finals
H1
Complete Results
11.74
SB
Xavier Colfer
10th
Finals
H1
Complete Results
4x200 Meter Relay
1:45.66
Relay Team
4th
Finals
H2
Complete Results
4x800 Meter Relay
10:48.95
Relay Team
6th
Finals
H1
Complete Results
High Jump
4-9
Michael D'Amico
10th
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
18-5.5
Gabe Katz
6th
Finals
H1
Complete Results
17-4.25
SB
Josh Goff
8th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
38-9.5
Gabe Katz
4th
Finals
H1
Complete Results
36-1.75
Cameron Croft
5th
Finals
H1
Complete Results
Pole Vault
10-0
Josh Goff
2nd
Finals
H1
Complete Results
9-6
Cameron Croft
3rd
Finals
H1
Complete Results
7-6
Dylan Flewelling
5th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
37-6
Benjamin Edman
6th
Finals
H1
Complete Results
34-10
Garrett Mckenna
11th
Finals
H1
Complete Results
32-1
Brandon Veilleux
18th
Finals
H1
Complete Results
30-6
Duncan Morrell
23rd
Finals
H1
Complete Results
25-11
Brody Armstrong
34th
Finals
H1
Complete Results
24-7
Zedakiah Sprague
36th
Finals
H1
Complete Results
24-4
Evan Fisher
37th
Finals
H1
Complete Results
17-1
Gabriel Jackson
42nd
Finals
H1
Complete Results