Event 2 Boys 5k Run CC
=======================================================================
Course: * 15:06.92 10/5/2013 Josef Holt-Andrews, Telstar
Meet: R 15:06.92 10/5/2013 Josef Holt-Andrews, Telstar
'18 Champion: 15:54.51 9/29/2018 Gabe Coffey, Bangor, ME
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Seeded Section
1 Will Shaughnessy SR Brunswick 15:32.86
2 Daniel McCarthy SO Bangor 15:41.72
3 Benjamin Potter SR Falmouth 15:45.99
4 Jack Bassett SR Cape Elizabeth 15:50.36
5 Ben Greene JR Falmouth 15:59.17
6 Conor Murphy SR Classical 16:03.11
7 Tyler Patterson JR Brunswick 16:05.29
8 Jarrett Gulden SR Lincoln Academy 16:06.41
9 Gordon Doore JR Bangor 16:16.79
10 Tristram Coffin SR Scarborough 16:19.73
11 Zachary Barry SO Scarborough 16:21.55
12 Mitchell Dailey SR Burrillville-RI 16:23.13
13 Erik LoSacco JR Scarborough 16:23.72
14 Joey Valliere SO Brunswick 16:27.40
15 Chris Walton SO Biddeford 16:27.69
16 Abbott Valentine SO Hampden 16:32.51
17 Francois Richard JR King's Edgehill 16:32.58
18 Calvin Cummings SO Gorham 16:35.14
19 Nicholas Gaitanis SR Lincoln - RI 16:36.01
20 Reed Henderson JR Gorham 16:37.37
21 Will Perkins SR Boothbay-Wisc 16:38.87
22 Eli Hultstrom SR York 16:44.68
23 Wyatt Dana SR Portland 16:46.94
24 Max Schmidhauser SR Classical 16:50.49
25 Joseph Perreault SR Sanford 16:57.30
26 Josiah Mackaman SR York 16:57.55
27 Nicolas Borelli JR South Portland 16:58.22
28 Cooper Michaud SO Classical 16:58.37
29 Ponce Saltysiak JR MDI 17:00.79
30 Josiah Martin SR Lincoln Academy 17:01.72
31 Garrett Erickson-Harris JR Kennebunk 17:02.52
32 Carlton Cummiskey JR Harwood Union 17:02.67
33 Jakob Saucier SR Massabesic 17:05.21
34 CeeJay Laquerre JR Mt. St. Charles 17:05.36
35 Justin Tomison SR Bonny Eagle 17:06.12
36 Andrew Keene SO Kennebunk 17:07.22
37 Seamus Woodruff JR Maine Coast 17:08.20
38 Odeh Rizkallah SR Yarmouth 17:09.39
39 Alex Hames JR York 17:09.73
40 Gavin Sychterz JR Bangor 17:12.91
41 Braden Butler SO Marshwood 17:13.55
42 Aiden Simmons JR Brunswick 17:13.93
43 Chris Lezon SR Lincoln - RI 17:15.62
44 Gabe Sarno JR York 17:17.52
45 Domenic Savastano SR Burrillville-RI 17:18.80
46 Josh Lehmann JR Gorham 17:18.89
47 Aiden Willey SR Bonny Eagle 17:18.99
48 Jesse Cadigan SO Massabesic 17:19.24
49 Mark D'Alessandro SR Saint Doms 17:19.26
50 Michael Smoluk SR Falmouth 17:23.70
51 Luke Groom JR Harwood Union 17:24.03
52 Aiden Kusche SR Maine Coast 17:29.25
53 Nicholas Mott SO Classical 17:29.88
54 Thorin Saucier JR Orono 17:30.02
55 James Fahey JR Bangor 17:31.00
56 Aidan Laviolette SO Lisbon 17:31.56
57 Dylan Flewelling JR Messalonskee 17:32.27
58 Owen Patry SO Cape Elizabeth 17:34.07
59 Josh Werner SO Sanford 17:34.50
60 Jacob Ramos SO South Portland 17:34.71
61 Tucker Ellis SR Orono 17:35.06
62 Jon Genrich JR MDI 17:35.31
63 John Miles Muentener SO Maine Coast 17:35.90
64 Ricky Perruzzi JR Cape Elizabeth 17:36.88
65 Brady Harrod SR York 17:37.52
66 Isaac McCardle SR Colonel Gray 17:38.09
67 Dylan Fowler JR Hermon 17:38.42
68 Joe Crocker JR Monmouth 17:39.04
69 Cody Parker JR MDI 17:40.09
70 Cameron Nelson SR Lincoln Academy 17:40.22
71 Noah Koch SO Waterville 17:40.69
72 Ben Martins SO Lincoln - RI 17:42.62
73 Kyle McClellan SO Orono 17:43.76
74 Myles Quirion SR Cony 17:44.29
75 Josiah Webber JR Lawrence 17:44.42
76 William Pulvino SO Scarborough 17:45.13
77 Logan Ross SO Falmouth 17:45.26
78 Bryan Roy SR Lincoln - RI 17:45.58
79 Cavin McNamara JR York 17:45.92
80 Kaleb Gagne SO Charlottetown 17:46.51
81 Anthony Mason JR Bonny Eagle 17:46.59
82 Ethan Holmquist SR Caribou 17:46.68
83 Connor Daigle SO Medomak 17:47.53
84 Kaleb Brackley-Prouty SR Lincoln Academy 17:47.77
85 Matthew Pooler SR Massabesic 17:47.99
86 Chris Hamblett JR NYA 17:48.23
87 Ben Zapsky SR Hermon 17:49.47
88 Elijah Karecki JR Massabesic 17:50.01
89 Jordan Duplissie JR Caribou 17:50.04
90 Fritz Oldenburg SO Bangor 17:50.45
91 Calvin Partin SR MDI 17:50.59
92 Nathan Casali JR Lake Region 17:51.89
93 Nicholas Quigley SR Kennebunk 17:53.17
94 Colby Pawson SO Orono 17:55.12
95 Joe Lewis SR Marshwood 17:56.41
96 Drew Paskanik JR Woonsocket-RI 17:56.50
97 Jack Roberts SR Colonel Gray 17:57.38
98 Lucas Raimond SR Burrillville-RI 17:57.66
99 Thomas Vose JR South Portland 17:58.19
100 Will Herman JR Cheverus 17:59.33
101 William Levasseur JR Saint Doms 18:00.33
102 Hayden Thibeault SR Camden Hills 18:00.87
103 David Hileman SR Bucksport 18:01.04
104 Casey Gallant JR Cony 18:01.43
105 Wyatt Fessler SO GNG 18:01.69
106 Andrew Seile JR John Bapst 18:02.10
107 Simon Socolow SO Bangor 18:02.87
108 Vincent Spina JR Harwood Union 18:03.59
109 Will Brewster SR Portland 18:03.70
110 Mason Soares JR MDI 18:04.68
111 Riley Fitzpatrick SR Charlottetown 18:05.14
112 Eamon Goscinski JR Belfast 18:05.89
113 Clark Morrison SO George Stevens 18:05.92
114 Wesley Teegarden SO Maine Coast 18:06.00
115 Jacob Pelletier SO Cony 18:06.19
116 Stephen Grierson SR MDI 18:06.43
117 Miguel Sanclemente JR Ft. Kent 18:06.76
118 Vaughn Lindenau SO Cape Elizabeth 18:06.95
119 Hunter Lachance JR Kennebunk 18:07.80
120 Calvin Nelson JR Ellsworth 18:08.12
121 William McPherson SR Messalonskee 18:08.83
122 Jeremy Stone JR Houlton/GHCA 18:10.48
123 Sam True SR Lincoln Academy 18:10.68
124 Michael Luna SR Cheverus 18:10.78
125 Pranjal Mathur SO Lincoln - RI 18:11.63
126 Blaine Wilkins JR Dirigo 18:12.56
127 Bryce Beeler SO Scarborough 18:13.59
128 Anders Corey SR Yarmouth 18:14.04
129 Ben Happenny JR Mt. St. Charles 18:14.32
130 Harrison Pendleton JR Yarmouth 18:14.87
131 Andrew Sirois SO Bonny Eagle 18:15.32
132 Milo Wiebus SO Yarmouth 18:15.86
133 Nate Brewster SO Portland 18:15.90
134 Jake Twigg SO Poland 18:16.62
135 Hunter Burkhardt SO Lisbon 18:16.72
136 Baxter Weyand JR Bonny Eagle 18:17.04
137 James Tourigny SO NYA 18:17.27
138 Caleb Young JR Marshwood 18:17.69
139 Daniel Ross SO Houlton/GHCA 18:18.32
140 Spencer Dyer JR Maranacook 18:19.50
141 Ian Renwick JR George Stevens 18:20.40
142 Evan Demott JR Messalonskee 18:20.44
143 Ian Orsmond JR Camden Hills 18:20.46
144 Sovannarith Chap SR Massabesic 18:21.02
145 Jackson Wilson SR Cheverus 18:21.91
146 Elijah Ross SR Messalonskee 18:23.10
147 Luke Ford SO Falmouth 18:24.06
148 Graham Harris JR Boothbay-Wisc 18:24.59
149 Warren O'Shea JR Scarborough 18:25.06
150 Eli Ewer JR Orono 18:25.71
151 Nicholas Cormier JR Ellsworth 18:26.63
152 Cameron Ginter SO Bonny Eagle 18:26.66
153 Gabe Livengood JR Orono 18:26.91
154 Andrew Martin SR Sanford 18:27.37
155 Jay Whitesell SR Marshwood 18:27.96
156 Caden Mattson SR George Stevens 18:29.31
157 Matisse Moser JR Falmouth 18:29.61
158 Jason Wickett SO Hermon 18:29.63
159 Dakota Clark SO Hermon 18:30.60
160 Colby Lacasse SO Ellsworth 18:30.69
161 Zackery Wellman JR Bangor 18:30.73
162 Andrew Modery SR Brewer 18:31.23
163 Colin Senger JR Yarmouth 18:31.89
164 Nathan Chatterton JR Boothbay-Wisc 18:32.48
165 Allen Wheaton SO John Bapst 18:33.01
166 Philip Alyokhin SO Old Town 18:33.34
167 Benjamin Cassellius JR Scarborough 18:33.52
168 Seth Boulet JR Burrillville-RI 18:33.72
169 Michael D'Amico SO Messalonskee 18:34.12
170 Caden Cote SO Messalonskee 18:34.70
171 Aaron Waitt JR Kennebunk 18:35.01
172 Anthony Breton SR Bonny Eagle 18:36.26
173 Parker Williams JR Bonny Eagle 18:36.28
174 Gavin Perro SR Sanford 18:36.58
175 Jacob Trimble JR Burrillville-RI 18:37.41
176 Fox Elder JR Boothbay-Wisc 18:37.92
177 Max Waldron SR Maine Coast 18:38.06
178 Logan Geiser JR Brewer 18:38.38
179 Lincoln Truesdale JR Yarmouth 18:38.69
180 Ebbe Lillis SO Harwood Union 18:39.29
181 Owen Noecker JR Mt. St. Charles 18:40.55
182 Elias Porter JR Camden Hills 18:41.35
183 Tieran Croft SO Messalonskee 18:42.46
184 Nate True SO Lincoln Academy 18:43.16
185 Domenic Antonelli SO Poland 18:43.72
186 Oscar Sullivan SR South Portland 18:44.49
187 Loal Vance SR Winthrop 18:47.13
188 Sullivan Anderson SO Lincoln Academy 18:47.33
189 Zakary St. Germain SR Winthrop 18:48.39
190 William Keene SR Kennebunk 18:50.95
191 Brodi Freeman SO Cony 18:51.84
192 Ryan Abedi JR Orono 18:53.21
193 Matthew Shea SR Ellsworth 18:53.88
194 Jeff McCubrey SR Lake Region 18:54.29
195 Gabriel Fiske JR Hampden 18:56.44
196 Brady Guay SO South Portland 18:56.59
197 Wil Fradsham JR Charlottetown 18:56.78
198 Travis Czapiga JR Hampden 18:56.97
199 Nolan Mabee SR Orono 18:57.79
200 Tom Barber SR Marshwood 18:58.13
201 Ethan McIntosh SR Mt. Blue 18:58.99
202 Tristan Candelmo JR Windham 19:00.28
203 Ned Whitesell JR Marshwood 19:01.24
204 Collin Boisvert JR Burrillville-RI 19:01.44
205 Mason Erhard JR Boothbay-Wisc 19:02.66
206 Sean Fuller JR Marshwood 19:02.67
207 Ryan Russell JR Boothbay-Wisc 19:03.49
208 Couper Jepson JR Portland 19:04.05
209 Dan LaMourie SR Yarmouth 19:05.20
210 Anthony Zerillo JR Cheverus 19:06.03
211 Evan Hornbach SR Mt. Blue 19:07.85
212 Eben Drolet SO South Portland 19:08.01
213 Ben Marquis JR Kennebunk 19:10.41
214 Luke Barnes JR Sumner 19:11.03
215 Logan Carter JR Sumner 19:11.70
216 Henry Penfold SO Deer Isle -Ston 19:11.82
217 Noah Hallward-Rough SO NYA 19:11.91
218 Joseph Morin JR Waterville 19:11.97
219 Bryan Frost JR Hampden 19:13.33
220 Dolan Pols SO Brunswick 19:15.53
221 Michael Ray SR Lisbon 19:18.36
222 Connor L'Heureux SO Scarborough 19:18.50
223 Kyle Thompson JR Bonny Eagle 19:24.14
224 George Theall SO Portland 19:29.65
225 Michael Gadwah JR Dexter 19:34.16
226 Tavi Anghel JR Windham 19:35.45
227 Aidan Churchill JR Washburn 19:36.95
228 Braxton Farrin SR Lincoln Academy 19:37.78
229 Benji Pugh SR Lincoln Academy 19:41.74
230 Will Harriman SO Biddeford 19:48.71
231 Oliver Wilson JR George Stevens 19:58.99
232 Seth Harding SR Biddeford 20:02.60
233 Charles Geci JR Falmouth 20:15.13
234 Colin Day JR Lawrence 20:43.55
235 Samuel Emery SR Kennebunk 20:59.57