2013 Busline meet #4 Belfast - 5/16/2013
Belfast
Results
WWW.SUB5.COM
Event 1 Girls 800 Meter Race Walk
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Lindsay Brunns THMS 4:55.12 6
2 Ashley Eugley Medomak 4:57.16 4
3 Mirayls Duperry THMS 5:02.40 3
4 Mekenna Roberts THMS 5:22.31 2
5 Mercedes Philbrook THMS 5:24.89 1
6 Olivia Andrews THMS 5:24.92
7 Acadia Calderwood Medomak 5:24.98
8 Tara O'Donovan THMS 5:48.33
9 McKenna Sullivan THMS 5:51.35
10 Olivia LaRoche THMS 5:52.44
11 Lily Goltz Great Salt Bay 6:27.30
Event 2 Boys 800 Meter Race Walk
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Devindale Reynolds THMS 4:56.75 6
2 Charlie Lagerbom THMS 5:06.55 4
3 Jensen Willis Medomak 5:28.65 3
4 Micah Morin Medomak 5:31.41 2
5 Kyle Olson Medomak 5:50.97 1
6 Will Bickford THMS 5:53.11
7 Callum Bogard Medomak 5:59.40
8 Tyler Bowman Medomak 6:01.00
Event 3 Girls 55 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Paige Ireland THMS 10.88 1 6
2 Emily Jolliffe THMS 11.18 5 4
3 Emma Allen Jefferson 11.41 4 3
4 Cassidy Clark THMS 11.49 4 2
5 Olivia Richmond Jefferson 11.49 5 1
6 Kate Peters Great Salt Bay 11.79 1
7 Maggie Ryan Medomak 11.85 3
8 Zoe Deans THMS 11.86 4
9 Madyson Gerboski Jefferson 11.92 4
10 Shera Hilt THMS 11.99 3
11 Madeline York Great Salt Bay 12.14 2
12 Naomi Kihn Medomak 12.18 1
13 Caroline Fowler Great Salt Bay 12.32 1
14 Tara O'Donovan THMS 12.37 4
15 Amber Lamarre Great Salt Bay 12.38 1
16 Abby Vaughn Great Salt Bay 12.44 1
17 Molly Webber Great Salt Bay 12.82 2
18 Nadia Smith Great Salt Bay 12.86 2
19 Sammy Ober Great Salt Bay 13.43 2
20 Natasha Lowe Medomak 14.89 3
Event 4 Boys 55 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Nick Grover Medomak 10.89 1 6
2 Colin Fournier Medomak 11.02 1 4
3 Cale Gee Medomak 11.15 1 3
4 David Warren THMS 11.19 2 2
5 Laken Harrington Medomak 11.23 1 1
6 Tommy Thelander Great Salt Bay 11.35 1
7 Aiden Manahan Great Salt Bay 11.69 1
8 Colby Willey Medomak 11.81 2
9 Will Bickford THMS 12.83 2
10 Dylan Mitchell THMS 12.93 2
Event 5 Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Faith Beaulieu THMS 14.15 1 6
2 Morgan Smith Medomak 14.75 1 4
3 Grace Bonnarigo THMS 15.05 6 3
4 Emily Jolliffe THMS 15.14 4 2
5 Alaina Bissett Medomak 15.17 1 1
6 Madeline York Great Salt Bay 15.39 2
7 Sara Peavey Great Salt Bay 15.62 1
8 Olivia Andrews THMS 15.76 3
9 Jenny Arter Great Salt Bay 15.86 1
10 Allison York Great Salt Bay 15.94 2
11 Victoria Curtis THMS 16.12 7
12 Olivia Sevan Medomak 16.12 4
13 Katie Staples Medomak 16.20 3
14 Abby Vaughn Great Salt Bay 16.25 2
15 Breanna Brown THMS 16.27 6
16 Tara O'Donovan THMS 16.29 5
17 Hunter Merchant THMS 16.38 2
18 Madison Hemingway THMS 16.43 5
19 Zoe Deans THMS 16.44 7
20 Julia Cerone THMS 16.46 6
21 Kristina Mitchell THMS 16.50 7
22 Cassie Armstrong THMS 16.58 4
23 Mikayla Wood Medomak 16.61 5
24 Mercedes Philbrook THMS 16.75 6
25 Sammy Ober Great Salt Bay 16.90 2
26 Jessica Colcord THMS 17.05 5
27 Lindsay Brunns THMS 17.68 4
28 Amy Gaiero THMS 17.76 3
29 Ashley Eugley Medomak 17.95 5
30 Nikiah Berry THMS 18.08 3
31 Natasha Lowe Medomak 18.09 6
32 Mekenna Roberts THMS 19.12 4
Event 6 Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Maty Moore Medomak 12.72 1 6
2 Francisco Johnson Medomak 13.00 1 4
3 Gerard Coward THMS 13.60 4 3
4 Cale Gee Medomak 13.61 5 2
5 Jacob Racioppi THMS 13.68 4 1
6 Cole Ashmore Medomak 13.76 1
7 Riley Cushing Great Salt Bay 13.92 2
8 Zidane McMurrin Medomak 13.94 1
9 Colin Fournier Medomak 14.16 1
10 Avery Kreamer THMS 14.27 3
11 Connor Kneeland THMS 14.34 4
12 Nick Grover Medomak 14.35 2
13 Ian Stapp Great Salt Bay 14.36 7
14 John Golgano THMS 14.48 3
15 Ricky Smith THMS 14.50 3
16 Remington Boggs Medomak 14.64 2
17 Jacob Burk Jefferson 14.67 5
18 Carter Patterson THMS 14.82 7
19 Theo Seidel Great Salt Bay 14.83 1
20 Daniel Jones Medomak 14.83 2
21 Camron Hopkin Medomak 14.93 2
22 Laken Harrington Medomak 14.98 2
23 Nathan Hamm THMS 15.56 4
24 Nicki Harvey Medomak 15.65 4
25 Trevor Jones Great Salt Bay 15.76 3
26 Nathaniel Morsey THMS 15.79 5
27 Lucas Lightner THMS 15.91 5
28 Maxwell Webster THMS 15.95 5
29 Christian Sukeforth THMS 16.04 5
30 Tyson Hill THMS 16.11 3
31 Kyle Olson Medomak 16.56 6
32 Will Bickford THMS 17.07 7
33 Tyler Bowman Medomak 17.08 6
34 Dylan Mitchell THMS 17.70 7
35 Brian Rollerson THMS 18.82 6
36 Tim Chambers Jefferson 19.23 6
37 Madison Allen Jefferson 23.46 7
Event 7 Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Kate Peters Great Salt Bay 6:27.24 6
2 Olivia Lovejoy THMS 6:38.35 4
3 Madeline York Great Salt Bay 6:53.85 3
4 Mary Brenna Catus THMS 6:55.73 2
5 Kristina Walker THMS 7:37.86 1
6 Paige Ireland THMS 7:40.58
7 Tally Benner Great Salt Bay 7:54.87
Event 8 Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Jonathan Allard Medomak 5:34.50 6
2 Austin Merando THMS 5:46.83 4
3 Sam Russ Great Salt Bay 5:46.90 3
4 Tyler Bartlett THMS 5:46.92 2
5 Brendan Moline THMS 5:56.14 1
6 Cameron Leach Medomak 6:03.89
7 Ricky Smith THMS 6:16.40
8 Corey Deschamps THMS 6:25.71
9 Casey Libby Medomak 6:36.33
10 Trevor Martel THMS 7:18.66
Event 9 Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Troy Howard Middle School 'A' 58.17 1 6
1) Kelsey Mehruen 2) Amber Beaulieu
3) Alia Wallace 4) Faith Beaulieu
2 Great Salt Bay 'A' 1:02.30 1 4
1) Jenny Arter 2) Essie Martin
3) Sara Peavey 4) Abby Vaughn
3 Medomak Valley Middle School 'A' 1:02.82 1 2
1) Alaina Bissett 2) Morgan Smith
3) Taylor Smith 4) Katie Staples
4 Troy Howard Middle School 'D' 1:03.01 2
5 Troy Howard Middle School 'C' 1:07.65 2
6 Great Salt Bay 'B' 1:09.05 2
1) Schuyler Farrell 2) Caroline Fowler
3) Molly Webber 4) Erin Kelly
7 Troy Howard Middle School 'B' 1:11.47 2
Event 10 Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Medomak Valley Middle School 'A' 54.36 1 6
1) Cole Ashmore 2) Cale Gee
3) Francisco Johnson 4) Chris Shelmerdine
2 Troy Howard Middle School 'A' 57.71 1 4
1) Ricky Smith 2) Connor Kneeland
3) Avery Kreamer 4) Jacob Racioppi
3 Medomak Valley Middle School 'B' 59.43 1
1) Remington Boggs 2) Daniel Jones
3) Cameron Martin 4) Richie Sprowl
4 Great Salt Bay 'A' 59.55 1 2
1) Ian Stapp 2) Trevor Jones
3) Theo Seidel 4) Riley Cushing
5 Troy Howard Middle School 'B' 1:03.82 1
6 Troy Howard Middle School 'E' 1:06.01 2
7 Troy Howard Middle School 'D' 1:09.37 2
8 Troy Howard Middle School 'C' 1:10.44 2
-- Medomak Valley Middle School 'C' DQ 2
1) Colin Fournier 2) Nick Grover
3) Laken Harrington 4) Camron Hopkin
Event 11 Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Alia Wallace THMS 1:13.96 4 6
2 Naomi Kihn Medomak 1:16.98 1 4
3 Sara Peavey Great Salt Bay 1:17.58 1 3
4 Victoria Curtis THMS 1:19.38 1 2
5 Olivia Andrews THMS 1:21.47 4 1
6 Allison York Great Salt Bay 1:22.84 1
7 Breanna Brown THMS 1:25.54 4
8 Nadia Smith Great Salt Bay 1:26.48 2
9 Emma Allen Jefferson 1:27.09 4
10 Schuyler Farrell Great Salt Bay 1:27.34 3
11 Maya Bailey Great Salt Bay 1:27.54 3
12 Sequoia Patten Great Salt Bay 1:29.15 2
13 Caroline Fowler Great Salt Bay 1:30.20 3
14 Brianna Farrin Great Salt Bay 1:32.91 2
15 Abby Vaughn Great Salt Bay 1:33.81 2
16 Annie Farnsworth Great Salt Bay 1:36.91 3
17 Tally Benner Great Salt Bay 1:40.12 3
18 Lily Goltz Great Salt Bay 1:51.25 4
19 Emma Goltz Great Salt Bay 1:52.29 3
Event 12 Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Maty Moore Medomak 58.83 1 6
2 Jonathan Allard Medomak 1:01.36 1 4
3 Francisco Johnson Medomak 1:03.26 1 3
4 Riley Cushing Great Salt Bay 1:03.83 1 2
5 Tyler Bartlett THMS 1:06.54 3 1
6 John Golgano THMS 1:08.55 3
7 Ian Stapp Great Salt Bay 1:08.64 2
8 Carter Patterson THMS 1:11.24 2
9 Camron Hopkin Medomak 1:15.13 1
10 Colby Willey Medomak 1:16.86 2
11 Sam Russ Great Salt Bay 1:18.20 1
12 Aiden Manahan Great Salt Bay 1:19.85 2
13 Callum Bogard Medomak 1:22.42 3
14 Devindale Reynolds THMS 1:27.19 3
15 Alex Barney Jefferson 1:30.41 2
16 Mark Barney Jefferson 1:33.60 3
17 Kyle Donlin Medomak 1:44.72 3
Event 13 Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Grace Bonnarigo THMS 2:51.48 6
2 Essie Martin Great Salt Bay 2:53.57 4
3 Kate Peters Great Salt Bay 2:54.00 3
4 Kelsey Mehruen THMS 2:55.29 2
5 Amber Beaulieu THMS 2:55.89 1
6 Mary Brenna Catus THMS 3:04.24
7 Sammy Ober Great Salt Bay 3:23.01
8 Olivia Sevan Medomak 3:24.09
9 Sequoia Patten Great Salt Bay 3:24.73
10 Nadia Smith Great Salt Bay 3:28.24
11 Molly Webber Great Salt Bay 3:32.34
12 Olivia Richmond Jefferson 3:34.74
13 Maya Bailey Great Salt Bay 3:36.92
14 Acadia Calderwood Medomak 3:44.46
Event 14 Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Chris Shelmerdine Medomak 2:32.14 6
2 Cameron Leach Medomak 2:43.77 4
3 Connor Kneeland THMS 2:48.64 3
4 Casey Libby Medomak 2:52.99 2
5 Matt Kelley THMS 2:54.42 1
6 Maxwell Webster THMS 2:57.18
7 Rudi Schnetzer THMS 2:58.96
8 Josh Goldrup Medomak 3:03.02
9 Jensen Willis Medomak 3:07.92
10 Colby Willey Medomak 3:09.76
11 Ben Jacobs Great Salt Bay 3:12.49
12 Mark Barney Jefferson 3:14.67
13 Alex Barney Jefferson 3:14.98
14 Callum Bogard Medomak 4:10.06
Event 15 Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Faith Beaulieu THMS 29.66 1 6
2 Morgan Smith Medomak 30.44 1 4
3 Alaina Bissett Medomak 32.17 1 3
4 Essie Martin Great Salt Bay 32.97 4 2
5 Madyson Gerboski Jefferson 33.55 4 1
6 Emily Jolliffe THMS 33.69 3
7 Naomi Kihn Medomak 33.93 4
8 Sara Peavey Great Salt Bay 34.43 1
9 Mikayla Wood Medomak 34.52 4
10 Cassidy Taylor Medomak 34.72 3
11 Julia Cerone THMS 34.75 4
12 Erin Kelly Great Salt Bay 34.76 2
13 Zoe Deans THMS 34.83 3
14 Shera Hilt THMS 35.14 4
15 Olivia Sevan Medomak 35.85 1
16 Abby Vaughn Great Salt Bay 36.49 1
17 Amber Lamarre Great Salt Bay 36.64 2
18 Brianna Farrin Great Salt Bay 36.82 2
19 Ashley Eugley Medomak 38.10 3
20 Emma Goltz Great Salt Bay 44.98 2
21 Lily Goltz Great Salt Bay 45.09 2
Event 16 Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Maty Moore Medomak 26.15 1 6
2 Francisco Johnson Medomak 27.36 1 4
3 Zidane McMurrin Medomak 28.49 1 3
4 Gerard Coward THMS 28.58 4 2
5 Cole Ashmore Medomak 28.74 1 1
6 Tyler Bartlett THMS 29.76 4
7 Riley Cushing Great Salt Bay 30.08 2
8 Jacob Burk Jefferson 30.56 5
9 Colin Fournier Medomak 30.67 2
10 Ricky Smith THMS 30.82 3
11 Laken Harrington Medomak 31.23 1
12 Carter Patterson THMS 31.29 3
13 Brendan Moline THMS 32.32 4
14 Trevor Jones Great Salt Bay 32.80 5
15 Casey Libby Medomak 33.26 5
16 Maxwell Webster THMS 33.81 4
17 Ethan Mitchell THMS 33.96 5
18 Lucas Lightner THMS 34.30 3
19 Matt Kelley THMS 34.86 4
20 Tommy Thelander Great Salt Bay 34.91 2
21 Tyler Bowman Medomak 37.16 5
22 Kyle Olson Medomak 37.90 3
23 Alex Barney Jefferson 41.29 3
24 Tim Chambers Jefferson 46.38 3
25 Mark Barney Jefferson 49.99 4
Event 17 Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Troy Howard Middle School 'A' 5:09.54 6
1) Kelsey Mehruen 2) Olivia Lovejoy
3) Paige Ireland 4) Amber Beaulieu
2 Troy Howard Middle School 'B' 5:25.82
3 Great Salt Bay 'A' 5:42.00 4
1) Kate Peters 2) Allison York
3) Madeline York 4) Nadia Smith
4 Great Salt Bay 'B' 6:06.97
1) Maya Bailey 2) Tally Benner
3) Annie Farnsworth 4) Sequoia Patten
Event 18 Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Medomak Valley Middle School 'A' 4:30.29 6
1) Jonathan Allard 2) Chris Shelmerdine
3) Francisco Johnson 4) Cameron Leach
2 Troy Howard Middle School 'A' 4:40.77 4
1) Ricky Smith 2) Austin Merando
3) Brendan Moline 4) Tyler Bartlett
3 Great Salt Bay 'A' 5:02.67 2
1) Ian Stapp 2) Sam Peters
3) Sam Russ 4) Riley Cushing
4 Troy Howard Middle School 'B' 5:08.76
Event 19 Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Maggie Ryan Medomak 24-10.50 6
2 Jenny Arter Great Salt Bay 24-01.50 4
3 Erin Kelly Great Salt Bay 23-00.50 3
4 Madison Hemingway THMS 21-06.50 2
5 Victoria Curtis THMS 20-02.50 0.50
5 Annie Farnsworth Great Salt Bay 20-02.50 0.50
7 Samantha Hills THMS 20-01.00
8 Maya Bailey Great Salt Bay 17-07.00
9 Mercedes Philbrook THMS 16-07.00
10 Amber Heath THMS 16-01.00
11 Mikayla Wood Medomak 14-11.50
-- Jen Beal THMS FOUL
-- Nikiah Berry THMS FOUL
Event 20 Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Maty Moore Medomak 39-10.00 6
2 Richie Sprowl Medomak 36-01.00 4
3 Remington Boggs Medomak 33-09.50 3
4 Cameron Martin Medomak 33-03.50 2
5 John Golgano THMS 30-01.50 1
6 Trevor Jones Great Salt Bay 29-11.00
7 Caleb Hilt THMS 29-00.50
8 David Warren THMS 26-07.50
9 Theo Seidel Great Salt Bay 25-05.50
10 Jacob Harford THMS 25-02.50
11 Tommy Thelander Great Salt Bay 22-06.50
12 Tylor Curtis THMS 20-07.00
13 Tyler Bowman Medomak 19-10.00
Event 21 Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Jenny Arter Great Salt Bay 68-03 6
2 Olivia Richmond Jefferson 48-00 4
3 Annie Wirth THMS 47-04 3
4 Erin Kelly Great Salt Bay 44-00 2
5 Maggie Ryan Medomak 41-05 1
6 Annie Farnsworth Great Salt Bay 39-08
7 Emma Goltz Great Salt Bay 32-03
Event 22 Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Chris Shelmerdine Medomak 94-05 6
2 Caleb Hilt THMS 89-04 4
3 Richie Sprowl Medomak 87-09 3
4 Jacob Harford THMS 81-04 2
5 Cameron Martin Medomak 80-06 1
6 Trevor Jones Great Salt Bay 76-10
7 Daniel Jones Medomak 67-02
8 Theo Seidel Great Salt Bay 60-05
9 Tylor Curtis THMS 54-09
10 Kyle Donlin Medomak 52-01
11 Micah Morin Medomak 50-00
12 Tim Chambers Jefferson 48-04
13 Christian Sukeforth THMS 48-00
14 Ben Jacobs Great Salt Bay 47-08
15 Madison Allen Jefferson 35-03
Event 23 Girls Javelin Throw
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Maggie Ryan Medomak 73-02 6
2 Kelsey Mehruen THMS 64-08 4
3 Caroline Fowler Great Salt Bay 59-06 3
4 Sammy Ober Great Salt Bay 54-04 2
5 Madyson Gerboski Jefferson 46-03 1
6 Olivia Andrews THMS 45-10
7 Emma Soloroano Jefferson 45-02
8 Erin Kelly Great Salt Bay 44-09
8 Alexia Sweet THMS 44-09
10 Acadia Calderwood Medomak 44-04
11 Olivia LaRoche THMS 39-08
12 Abby Heath THMS 39-05
13 Brianna Farrin Great Salt Bay 34-06
Event 24 Boys Javelin Throw
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Cameron Martin Medomak 124-04 6
2 Gerard Coward THMS 114-10 4
3 Chris Shelmerdine Medomak 111-00 3
4 Nick Grover Medomak 109-03 2
5 Cameron Leach Medomak 102-05 1
6 Caleb Hilt THMS 97-00
7 Jacob Racioppi THMS 93-01
8 Jacob Harford THMS 85-07
9 Jacob Burk Jefferson 85-03
10 Josh Goldrup Medomak 84-00
11 David Warren THMS 81-11
12 Laken Harrington Medomak 81-04
13 Remington Boggs Medomak 78-07
14 Tyson Hill THMS 77-09
15 Tylor Curtis THMS 77-04
16 John Golgano THMS 73-11
17 Avery Kreamer THMS 73-00
18 Tommy Thelander Great Salt Bay 72-10
19 Ben Jacobs Great Salt Bay 68-09
20 Christian Sukeforth THMS 66-04
21 Brendan Moline THMS 63-10
22 Tyler Bowman Medomak 60-05
23 Jensen Willis Medomak 59-04
24 Tim Chambers Jefferson 57-04
25 Micah Morin Medomak 55-04
26 Kyle Olson Medomak 52-04
27 Madison Allen Jefferson 50-00
28 Callum Bogard Medomak 33-06
Event 25 Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Olivia Richmond Jefferson 11-05.50 6
2 Victoria Curtis THMS 11-05.00 4
3 Olivia Sevan Medomak 11-03.50 3
4 Julia Cerone THMS 11-01.50 2
5 Emma Allen Jefferson 11-00.50 1
6 Shera Hilt THMS 10-11.50
7 Hunter Merchant THMS 10-11.00
8 Breanna Brown THMS 10-09.50
9 Madison Hemingway THMS 10-04.00
10 Allison York Great Salt Bay 10-01.50
11 Cassidy Clark THMS 10-00.00
12 Madyson Gerboski Jefferson 9-11.00
13 Samantha Hills THMS 9-09.00
13 Brianna Farrin Great Salt Bay 9-09.00
15 Acadia Calderwood Medomak 9-07.50
16 Kristina Mitchell THMS 9-06.50
17 Ashley Eugley Medomak 9-05.50
18 Amber Lamarre Great Salt Bay 9-05.00
19 Makita Merando THMS 9-01.00
20 Kyra Kilby THMS 8-11.50
21 Alexia Sweet THMS 8-10.00
22 Tara O'Donovan THMS 8-06.00
22 Cassie Armstrong THMS 8-06.00
22 Tally Benner Great Salt Bay 8-06.00
25 McKenna Sullivan THMS 8-02.50
26 Rhianna Harris THMS 8-01.50
27 Jessica Colcord THMS 7-08.00
28 Kristina Walker THMS 7-07.50
29 Sequoia Patten Great Salt Bay 7-03.00
30 Mekenna Roberts THMS 6-09.50
-- Clara Kelley THMS FOUL
-- Mercedes Philbrook THMS FOUL
Event 26 Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Zidane McMurrin Medomak 15-04.00 6
2 Lauren Pusey-Nazzaro Great Salt Bay 14-04.00 4
3 Nicki Harvey Medomak 13-06.00 3
4 Cole Ashmore Medomak 13-04.00 2
5 Daniel Jones Medomak 13-03.00 1
6 Jacob Racioppi THMS 13-01.00
7 Jacob Burk Jefferson 12-10.00
8 Austin Merando THMS 12-07.00
9 Josh Goldrup Medomak 11-07.00
10 Rudi Schnetzer THMS 11-05.00
11 Avery Kreamer THMS 11-01.00
12 Nathan Hamm THMS 11-00.00
13 Carter Patterson THMS 10-10.00
14 Kyle Donlin Medomak 10-09.50
15 Charlie Lagerbom THMS 10-04.50
16 Jensen Willis Medomak 10-03.00
17 Kyle Olson Medomak 9-10.00
18 Gerard Coward THMS 9-04.00
19 Ethan Mitchell THMS 9-00.50
20 Will Bickford THMS 8-11.50
21 Brian Rollerson THMS 7-02.50
22 Madison Allen Jefferson 6-11.50
Event 27 Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Hunter Merchant THMS 22-10.00 6
2 Alexia Sweet THMS 20-09.00 4
3 Olivia Richmond Jefferson 20-06.00 3
4 Jenny Arter Great Salt Bay 19-10.00 2
5 Emma Allen Jefferson 19-08.00 1
6 Madyson Gerboski Jefferson 19-05.00
7 Lindsay Brunns THMS 19-01.00
8 Jillian Clapp THMS 18-01.00
9 Olivia Sevan Medomak 17-09.75
10 Emma Goltz Great Salt Bay 15-08.50
-- Clara Kelley THMS FOUL
Event 28 Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Cale Gee Medomak 29-02.50 6
2 Zidane McMurrin Medomak 28-07.00 4
3 Austin Merando THMS 28-01.00 3
4 Lauren Pusey-Nazzaro Great Salt Bay 27-09.00 2
5 Josh Goldrup Medomak 26-07.50 1
6 Daniel Jones Medomak 26-05.25
7 Avery Kreamer THMS 25-09.50
8 Rudi Schnetzer THMS 25-06.00
9 Aiden Manahan Great Salt Bay 24-05.50
10 Tyson Hill THMS 23-04.00
11 Madison Allen Jefferson 12-10.00
Event 29 Girls High Jump
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Mary Brenna Catus THMS 3-06.00 6
2 Schuyler Farrell Great Salt Bay 3-04.00 4
3 Annie Wirth THMS 3-02.00 3
Event 30 Boys High Jump
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Zidane McMurrin Medomak 5-04.00 6
2 Maty Moore Medomak 5-02.00 4
3 Gerard Coward THMS 4-08.00 3
4 Cameron Martin Medomak 4-06.00 2
5 Richie Sprowl Medomak 4-06.00 1
6 Cameron Leach Medomak 4-06.00
6 Camron Hopkin Medomak 4-06.00
8 Lauren Pusey-Nazzaro Great Salt Bay 4-06.00
9 Josh Goldrup Medomak 4-04.00
10 Nicki Harvey Medomak 4-02.00
11 Tommy Thelander Great Salt Bay 4-00.00
12 Rudi Schnetzer THMS 3-10.00
Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
1) Troy Howard Middle School 112.50 2) Great Salt Bay 55.50
3) Medomak Valley Middle Scho 38 4) Jefferson School 21
Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
1) Medomak Valley Middle Scho 162 2) Troy Howard Middle School 55
3) Great Salt Bay 15