2016 Busline XC Championship - 10/12/2016
Camden Hills
Results
Event 1 Girls 2.1 Mile Run CC
==========================================
Name Year School Finals Points
===========================================
1 Haley Abbott 8 Boothbay School 14:08.78 1
2 Elsie Hildreth 7 Camden Rockport MS 14:09.13 2
3 Jazmine Balducci 7 Boothbay School 14:27.81 3
4 Glory Blethen 8 Boothbay School 14:29.96 4
5 Claire Wyman 8 Appleton School 14:42.72 5
6 Alicia Flis 6 Great Salt Bay 14:54.77 6
7 Phoebe Root 8 Lincolnville 15:01.46 7
8 Rose O'Brien 8 Lincolnville 15:01.89 8
9 Hannah Hallundbeak 8 Lincolnville 15:12.30 9
10 Kara Andrews 6 Lincolnville 15:18.44 10
11 Kailin Fuller 6 Lincolnville 15:41.99 11
12 Kaitlyn Walker-Spencer 7 Camden Rockport MS 15:51.24 12
13 Karen Linares Mendoza 7 Camden Rockport MS 15:51.47 13
14 Audrey Hufnagel 5 Great Salt Bay 15:59.91 14
15 Luna Albaldo 6 Lincolnville 16:01.38 15
16 Charlotte Taylor 7 Camden Rockport MS 16:04.24 16
17 Jaden Johnson 5 Lincolnville 16:18.31 17
18 Caitlin Madocks 8 Troy Howard 16:22.29 18
19 Leah Bloomquist 8 Camden Rockport MS 16:31.44 19
20 Harmony Ingham 6 Great Salt Bay 16:40.03 20
21 Caitlin Cass 8 Great Salt Bay 16:40.28 21
22 Cynthia Allen 8 Camden Rockport MS 16:41.73 22
23 Margaret Richmond 8 Camden Rockport MS 16:47.43 23
24 Gloria Seaman 5 Great Salt Bay 16:50.15 24
25 Emily Mahoney 7 Medomak 16:51.46 25
26 Zoe O'Brien 6 Lincolnville 17:01.59
27 Evelyn White 7 Great Salt Bay 17:01.67 26
28 Abigail Williams 6 Camden Rockport MS 17:08.35
29 Bella Hudson-Gallace 8 Camden Rockport MS 17:21.00
30 Ella Graffam 6 Camden Rockport MS 17:23.49
31 Maggie Vinci 7 Lincolnville 17:30.44
32 Alley Johnson 8 Lincolnville 17:31.34
33 Lauren Linscott 8 Appleton School 17:31.58 27
34 Clara Goltz 7 Great Salt Bay 17:38.09 28
35 Lauren Howland 6 Camden Rockport MS 17:42.72
36 Chloe Root 5 Lincolnville 17:47.28
37 Rebecca Tomasello 7 Great Salt Bay 17:49.46
38 Danika Linscott 5 Appleton School 17:51.90 29
39 Ella Ryan 7 Camden Rockport MS 17:52.35
40 Zoe Hansen 6 Camden Rockport MS 17:54.19
41 Veronica Kaluta 7 Oceanside 17:57.76 30
42 Sophia Ryan 6 Lincolnville 17:57.77
43 Sophie Baker 4 Lincolnville 17:58.68
44 Emma Gaecklein Searsport 17:58.93
45 Amelia Porter 4 Appleton School 17:59.90 31
46 Katherine Upham 8 Camden Rockport MS 18:06.17
47 Katherine McKenney 5 Great Salt Bay 18:11.25
48 Mya Bessey 5 Great Salt Bay 18:22.06
49 Grace Campbell 7 Boothbay School 18:29.42 32
50 Izabella Martin 7 Medomak 18:33.58 33
51 Maya Cannon 5 Great Salt Bay 18:38.75
52 Lizzie Larsen-Leavins 7 Lincolnville 18:39.52
53 Allie Morse 7 Lincolnville 18:42.55
54 Emma Shackelford 5 Appleton School 18:43.18 34
55 Lucy O'Brien 4 Lincolnville 18:45.09
56 Izzy Kinney 7 Lincolnville 18:45.96
57 Skye Cheskin 8 Troy Howard 18:54.68 35
58 Jordan Kulbe 8 Troy Howard 18:54.76 36
59 Julia Russell 6 Camden Rockport MS 19:08.45
60 Galadria Scattoloni 8 Lincolnville 19:08.80
61 Marissa Peters 8 Boothbay School 19:13.17 37
62 Alyson Farrington 7 Camden Rockport MS 19:18.36
63 Izzy Petersen 6 Great Salt Bay 19:27.65
64 Sopna Atkinson 7 Great Salt Bay 19:29.92
65 Ilanna Lam 6 Camden Rockport MS 20:05.44
66 Abigail Morin 7 Medomak 20:06.07 38
67 Mae Dostie 6 Camden Rockport MS 20:12.22
68 Adria Barrows 7 Troy Howard 20:31.89 39
69 Makayla Oxford 8 Medomak 20:38.45 40
70 Kathryn Emma Hibbard 6 Boothbay School 20:52.31 41
71 Elizabeth Bowman 7 Medomak 20:52.54 42
72 Maisie Mathaiu 7 St. George School 20:57.30
73 Anna Zlotkowski 5 Islesboro 21:01.02
74 Acadia Lane 7 Medomak 21:03.76 43
75 Gabby Genthner 6 Camden Rockport MS 21:11.97
76 Ruby Gagnon 6 Great Salt Bay 21:13.63
77 Maiara Rebordao 6 Troy Howard 21:19.60 44
78 Sydney Mariner 6 Troy Howard 21:19.72 45
79 True Leadbetter 6 Great Salt Bay 21:20.46
80 Aubrey Hutchinson 6 Great Salt Bay 21:21.63
81 Isabelle Pungitore 8 Medomak 21:23.40 46
82 Harriet Yankura Oceanside 21:29.88 47
83 Arianna Cloutier 6 Oceanside 21:30.10 48
84 Molly Jennings 7 Medomak 21:39.41
85 Carlie Tibbets 4 Appleton School 21:49.74 49
86 Hannah Littlefield 8 Troy Howard 22:00.87 50
87 Gracie Campbell 6 Boothbay School 22:15.03 51
88 Ava MacMillan 4 Lincolnville 22:54.84
89 Morgan Flanders 7 Medomak 23:06.04
90 Jillian Hashey 6 Troy Howard 23:13.32
91 Samantha Perkins Searsport 23:25.57
92 Taylor Hamilton Searsport 23:26.37
93 Ava Morrow 5 Lincolnville 23:35.53
94 Genevieve Thimlar 7 Medomak 23:40.79
95 Aiden Pike 7 Camden Rockport MS 23:58.62
96 Tianna Leeman 6 Great Salt Bay 24:05.18
97 Ileanna Miller 6 Oceanside 24:06.22 52
98 Juliet Landry 6 Lincolnville 26:45.88
99 Melanie Strout 5 Lincolnville 26:48.37
100 Norah Gallant 4 Lincolnville 26:49.20
101 Maya Martz 5 Appleton School 27:02.29 53
102 Bianca Matthews 8 Oceanside 31:15.06 54
103 Alana Fancy 5 Appleton School 31:28.03
104 Abby Brown Searsport 34:55.68
105 Delilah Poland 6 Appleton School 34:58.48
-- Lydia Gurney 4 Appleton School DNF
==============================================
Team Scored
1 Lincolnville Central Scho 45 7 8 9 10 11 15 17
Total Time: 1:16:16.08
Average: 15:15.22
2 Camden Rockport MS 62 2 12 13 16 19 22 23
Total Time: 1:18:27.52
Average: 15:41.51
3 Boothbay School 77 1 3 4 32 37 41 51
Total Time: 1:20:49.14
Average: 16:09.83
4 Great Salt Bay School 85 6 14 20 21 24 26 28
Total Time: 1:21:05.14
Average: 16:13.03
5 Appleton School 126 5 27 29 31 34 49 53
Total Time: 1:26:49.28
Average: 17:21.86
6 Troy Howard Middle School 172 18 35 36 39 44 45 50
Total Time: 1:36:03.22
Average: 19:12.65
7 Medomak Middle School 178 25 33 38 40 42 43 46
Total Time: 1:37:02.10
Average: 19:24.42
8 Oceanside Middle School 231 30 47 48 52 54
Total Time: 1:56:19.02
Average: 23:15.81