Boothbay Region High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
1600 Meter Race Walk | |||||
11:45.00 | SB | Caroline Knapp | 3rd | Finals | Girls |
100 Meter Dash | |||||
14.04 | h SB | Christin Bailey | 2nd | Finals | Girls |
15.74 | h SB | X Lehay | 5th | Finals | Girls |
200 Meter Dash | |||||
32.14 | h SB | Hannah Brewer | 5th | Finals | Girls |
400 Meter Dash | |||||
1:15.84 | h SB | X Leonard | 5th | Finals | Girls |
1600 Meter Run | |||||
6:03.90 | SB | Sophia Thayer | 1st | Finals | Girls |
3200 Meter Run | |||||
13:36.60 | SB | Sophia Thayer | 1st | Finals | Girls |
100 Meter Hurdles | |||||
21.14 | h SB | Alexandra Andrews | 5th | Finals | Girls |
4x100 Meter Relay | |||||
59.24 | h SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
High Jump | |||||
4-5 | SB | Hannah Brewer | 3rd | Finals | Girls |
4-1 | SB | X Lehay | 5th | Finals | Girls |
Long Jump | |||||
12-0.25 | SB | Hannah Brewer | 1st | Finals | Girls |
10-7.25 | SB | X Leonard | 5th | Finals | Girls |
Triple Jump | |||||
24-6.5 | SB | Alexandra Andrews | 2nd | Finals | Girls |
Discus | |||||
48-10 | SB | Abby Ronan | 4th | Finals | Girls |
Javelin | |||||
68-7 | SB | Abby Ronan | 2nd | Finals | Girls |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.54 | h SB | X Miller | 4th | Finals | |
28.14 | h SB | Tony Hammond | 5th | Finals | |
800 Meter Run | |||||
2:08.40 | SB | Chase Brown | 1st | Finals | |
1600 Meter Run | |||||
4:55.00 | SB | Nate Schwehm | 1st | Finals | |
5:16.60 | SB | Alex Owen | 4th | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
10:16.60 | SB | Chase Brown | 1st | Finals | |
10:35.30 | SB | Nate Schwehm | 2nd | Finals | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.64 | h SB | Nick James | 1st | Finals | |
4x100 Meter Relay | |||||
53.14 | h SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:34.00 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
High Jump | |||||
5-10 | SB | Nick James | 2nd | Finals | |
Long Jump | |||||
16-7 | SB | Rob Hallinan | 4th | Finals | |
Triple Jump | |||||
33-8.5 | SB | Benn Scully | 2nd | Finals | |
29-2 | SB | Jude Alamo | 5th | Finals | |
Discus | |||||
133-10 | SB | Nick Deniger | 1st | Finals | |
82-5 | SB | Jake Simmons | 5th | Finals | |
Javelin | |||||
128-3 | SB | Nick James | 2nd | Finals | |
119-9 | SB | Nick Deniger | 3rd | Finals | |
112-0 | SB | Rob Hallinan | 5th | Finals | |
Shot Put | |||||
43-3 | SB | Nick Deniger | 1st | Finals | |
33-3 | SB | Jake Simmons | 3rd | Finals | |
30-2 | SB | Jake Simmons | 5th | Finals |