Bath Middle School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
15.60 | SB | Katrina Warnke | 14th | Finals H2 | Boys & Girls |
16.39 | SB | Brooke Mcelman | 17th | Finals H2 | Boys & Girls |
17.51 | SB | Emma Suitor | 19th | Finals H1 | Boys & Girls |
200 Meter Dash | |||||
34.14 | SB | Lexi Stevenson | 13th | Finals H1 | Boys & Girls |
36.14 | SB | Kk Fifield | 16th | Finals H1 | Boys & Girls |
400 Meter Dash | |||||
1:16.67 | SB | Emily Belanger | 7th | Finals H3 | Boys & Girls |
1:27.21 | SB | Sopia Loschiavo | 15th | Finals H2 | Boys & Girls |
800 Meter Run | |||||
3:55.54 | SB | Calla Barton | 17th | Finals | Boys & Girls |
1600 Meter Run | |||||
6:09.00 | SB | Ann Tolan | 2nd | Finals | Boys & Girls |
8:11.70 | SB | Samantha Brown | 17th | Finals | Boys & Girls |
60 Meter Hurdles | |||||
12.61 | SB | Amanda Gagne | 13th | Finals H1 | Boys & Girls |
13.39 | SB | Isabel Doran | 17th | Finals H1 | Boys & Girls |
4x100 Meter Relay | |||||
1:00.47 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:57.24 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
High Jump | |||||
4-2 | SB | Lily Harris | 3rd | Finals | Boys & Girls |
4-2 | SB | Maris Silvestri | 6th | Finals | Boys & Girls |
3-8 | SB | Lexi Stevenson | 12th | Finals | Boys & Girls |
Long Jump | |||||
12-0.25 | SB | Lily Harris | 8th | Finals | Boys & Girls |
11-9.5 | SB | Katrina Warnke | 10th | Finals | Boys & Girls |
11-1.5 | SB | Baylie Cram | 13th | Finals | Boys & Girls |
Triple Jump | |||||
20-4 | SB | Samantha Brown | 15th | Finals | Boys & Girls |
19-6 | SB | Gabby Barber | 16th | Finals | Boys & Girls |
19-3 | SB | Leanna Boucher | 18th | Finals | Boys & Girls |
Pole Vault | |||||
5-6 | SB | Sopia Loschiavo | 5th | Finals | Boys & Girls |
5-0 | SB | Ann Tolan | 7th | Finals | Boys & Girls |
Discus | |||||
55-6 | SB | Marissa Wright | 4th | Finals | Boys & Girls |
48-11 | SB | Michaela Wright | 7th | Finals | Boys & Girls |
Javelin | |||||
59-8 | SB | Michaela Wright | 7th | Finals | Boys & Girls |
52-2 | SB | Marissa Wright | 9th | Finals | Boys & Girls |
49-5 | SB | Sopia Loschiavo | 10th | Finals | Boys & Girls |
Shot Put | |||||
27-9.5 | SB | Cordelia Moye | 3rd | Finals | Boys & Girls |
20-8 | SB | Marissa Wright | 14th | Finals | Boys & Girls |
17-10.5 | SB | Michaela Wright | 19th | Finals | Boys & Girls |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
13.66 | SB | Chuckie Moore | 3rd | Finals H2 | Boys & Girls |
14.93 | SB | Chad Bonti | 18th | Finals H1 | Boys & Girls |
15.33 | SB | Sean Detwiler | 20th | Finals H1 | Boys & Girls |
200 Meter Dash | |||||
28.55 | SB | Ethan Brewer | 4th | Finals H2 | Boys & Girls |
400 Meter Dash | |||||
1:10.10 | SB | Jacob Bradford | 8th | Finals H2 | Boys & Girls |
1:21.36 | SB | Davis Newell | 19th | Finals H1 | Boys & Girls |
800 Meter Run | |||||
3:16.80 | SB | Matt Cressey | 12th | Finals | Boys & Girls |
1600 Meter Run | |||||
5:57.41 | SB | Christopher Walfield | 12th | Finals | Boys & Girls |
6:10.12 | SB | Matt Cressey | 14th | Finals | Boys & Girls |
7:01.45 | SB | Ben Schade | 17th | Finals | Boys & Girls |
60 Meter Hurdles | |||||
13.01 | SB | Chad Bonti | 14th | Finals H2 | Boys & Girls |
13.04 | SB | Gavin Day | 16th | Finals H1 | Boys & Girls |
13.38 | SB | Sean Detwiler | 18th | Finals H1 | Boys & Girls |
4x100 Meter Relay | |||||
52.92 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:23.15 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Keegan Denery | 6th | Finals | Boys & Girls |
Long Jump | |||||
13-6 | SB | Chad Bonti | 7th | Finals | Boys & Girls |
12-3 | SB | Ben Schade | 14th | Finals | Boys & Girls |
10-10 | SB | Davis Newell | 18th | Finals | Boys & Girls |
Triple Jump | |||||
28-9 | SB | Ben Schade | 11th | Finals | Boys & Girls |
20-0 | SB | Colin Bradford | 17th | Finals | Boys & Girls |
Pole Vault | |||||
9-0 | SB | Ethan Brewer | 2nd | Finals | Boys & Girls |
8-6 | SB | Cody Marenius | 3rd | Finals | Boys & Girls |
7-0 | SB | Thaddeus Bushnell | 5th | Finals | Boys & Girls |
Discus | |||||
57-2 | SB | Ben Schade | 13th | Finals | Boys & Girls |
45-6 | SB | Alex Fernald | 16th | Finals | Boys & Girls |
Javelin | |||||
105-2 | SB | Henry Geoffrion | 5th | Finals | Boys & Girls |
81-6 | SB | Wesley Mckenna | 14th | Finals | Boys & Girls |
Shot Put | |||||
31-8.75 | SB | Henry Geoffrion | 7th | Finals | Boys & Girls |
23-1.5 | SB | Noah Marsh | 15th | Finals | Boys & Girls |