Loading
MaineTrackXC
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
SMAA: Chev,Der,Gor,TA,Nob 2020
Jan 11, 2020
University of Southern Maine
Gorham, ME
Meet History
Venue Records
High School Boys
High School Girls
Home
Results
Teams
Noble High School Results
Sort
Name
Event
Girls
Athlete
Place
Section
Results
55 Meter Dash
7.88
Allison Gnirk
1st
Finals
H1
Complete Results
7.94
SB
Natalie Randall
4th
Finals
H1
Complete Results
8.13
Sophia Dicarlo
4th
Finals
H1
Complete Results
8.54
Alyson Richardson
10th
Finals
H2
Complete Results
8.76
Grace Jordan
7th
Finals
H1
Complete Results
8.87
Giulianna DoCarmo
15th
Finals
H2
Complete Results
8.92
Olivia Erickson-Fudge
20th
Finals
H2
Complete Results
9.01
Laila Adawadkar
21st
Finals
H3
Complete Results
9.02
Emma Chase
11th
Finals
H1
Complete Results
9.16
SB
Hyla Fitchett
23rd
Finals
H4
Complete Results
9.16
Brooke McLaughlin
24th
Finals
H3
Complete Results
9.24
Kelsey Libby
12th
Finals
H2
Complete Results
9.38
Abby Volinsky
28th
Finals
H4
Complete Results
9.75
SB
Mariah Kelly
30th
Finals
H5
Complete Results
9.87
Hailey Masse
32nd
Finals
H5
Complete Results
10.14
SB
Keerstin Leach
33rd
Finals
H5
Complete Results
200 Meter Dash
28.69
SB
Natalie Randall
2nd
Finals
H3
Complete Results
29.39
Allison Gnirk
2nd
Finals
H6
Complete Results
29.80
Sophia Dicarlo
4th
Finals
H6
Complete Results
30.72
Alyson Richardson
7th
Finals
H5
Complete Results
31.08
Jaylee Ireland
5th
Finals
H3
Complete Results
31.23
Eloise Plante
10th
Finals
H6
Complete Results
32.53
Grace Jordan
8th
Finals
H2
Complete Results
32.61
Nicole Blanchette
16th
Finals
H4
Complete Results
32.70
Olivia Erickson-Fudge
17th
Finals
H5
Complete Results
32.99
Laila Adawadkar
19th
Finals
H4
Complete Results
33.34
Brooke McLaughlin
21st
Finals
H3
Complete Results
34.25
Kelsey Libby
14th
Finals
H2
Complete Results
35.47
Abby Volinsky
26th
Finals
H2
Complete Results
35.69
Hailey Masse
27th
Finals
H3
Complete Results
36.19
SB
Mariah Kelly
28th
Finals
H2
Complete Results
37.61
SB
Keerstin Leach
31st
Finals
H2
Complete Results
400 Meter Dash
1:07.00
Sophia Dicarlo
1st
Finals
H2
Complete Results
1:09.02
Jaylee Ireland
2nd
Finals
H2
Complete Results
1:11.60
Eloise Plante
3rd
Finals
H2
Complete Results
1:12.90
Ashley Fecteau
5th
Finals
H2
Complete Results
600 Yard Run
1:46.24
Ashley Fecteau
2nd
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:41.66
Megan Lawrence
2nd
Finals
H1
Complete Results
2:52.42
Izabella Haagenson
4th
Finals
H1
Complete Results
One Mile Run
5:58.54
Megan Lawrence
1st
Finals
H1
Complete Results
6:24.30
Echo Balistreri
6th
Finals
H1
Complete Results
6:37.57
Olivia Papciak
8th
Finals
H1
Complete Results
6:54.69
Sarah Lawrence
11th
Finals
H1
Complete Results
2 Mile Run
15:26.36
SB
Olivia Papciak
4th
Finals
H1
Complete Results
15:54.93
SB
Sarah Lawrence
5th
Finals
H1
Complete Results
55 Meter Hurdles
9.86
Grace Jordan
3rd
Finals
H1
Complete Results
10.44
Alyson Richardson
3rd
Finals
H1
Complete Results
11.43
Nicole Blanchette
6th
Finals
H1
Complete Results
11.67
Olivia Erickson-Fudge
7th
Finals
H2
Complete Results
11.76
Molly Druge
8th
Finals
H2
Complete Results
4x200 Meter Relay
2:01.31
Relay Team
2nd
Finals
H1
Complete Results
2:09.40
Relay Team
2nd
Finals
H1
Complete Results
4x400 Meter Relay
4:39.00
Relay Team
2nd
Finals
H1
Complete Results
4x800 Meter Relay
11:21.80
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
High Jump
4-2
Molly Druge
4th
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
14-6.75
Izabella Haagenson
3rd
Finals
H1
Complete Results
13-9.5
SB
Allison Gnirk
3rd
Finals
H1
Complete Results
12-9.75
SB
Nicole Blanchette
7th
Finals
H1
Complete Results
12-9
SB
Giulianna DoCarmo
9th
Finals
H1
Complete Results
12-4.25
Molly Druge
13th
Finals
H1
Complete Results
11-0.25
Hyla Fitchett
16th
Finals
H1
Complete Results
10-11.5
Laila Adawadkar
17th
Finals
H1
Complete Results
8-2.5
Abigaile Erickson
20th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
31-6.75
Natalie Randall
1st
Finals
H1
Complete Results
30-6
Izabella Haagenson
2nd
Finals
H1
Complete Results
25-8.5
Giulianna DoCarmo
4th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
29-3.75
Emily Sanfacon
3rd
Finals
H1
Complete Results
27-3
Emma Chase
5th
Finals
H1
Complete Results
26-0
Kelly Cremmen
6th
Finals
H1
Complete Results
23-9.5
Olivia Upton
7th
Finals
H1
Complete Results
22-7.75
Katelynn Reynolds
8th
Finals
H1
Complete Results
22-1
Lorelei Knorr
8th
Finals
H1
Complete Results
19-3.5
Melody Pradhan
12th
Finals
H1
Complete Results
19-1.5
Abigaile Erickson
14th
Finals
H1
Complete Results
17-5.25
Shelby Tache
16th
Finals
H1
Complete Results
14-10.5
Emily Paterson
11th
Finals
H1
Complete Results
Boys
Athlete
Place
Section
Results
55 Meter Dash
7.31
Joshua Chaisson
2nd
Finals
H1
Complete Results
7.59
David Hamme
7th
Finals
H1
Complete Results
8.10
SB
Blake Griffin
12th
Finals
H2
Complete Results
8.14
Colby Davis
13th
Finals
H2
Complete Results
8.29
SB
Jeremy Kight
16th
Finals
H4
Complete Results
8.37
Joshua Rouleau
18th
Finals
H3
Complete Results
8.39
Marshall Goodwin
19th
Finals
H3
Complete Results
8.39
Patrick Mustapha
18th
Finals
H2
Complete Results
8.50
Camden Price
21st
Finals
H3
Complete Results
8.63
SB
Chase Eckert
22nd
Finals
H3
Complete Results
9.67
Seaton Clark
23rd
Finals
H3
Complete Results
200 Meter Dash
25.61
SB
Brett Boudreau
2nd
Finals
H2
Complete Results
29.49
Colby Davis
10th
Finals
H1
Complete Results
29.77
Patrick Mustapha
12th
Finals
H2
Complete Results
400 Meter Dash
58.50
Brett Boudreau
1st
Finals
H2
Complete Results
58.75
Joshua Chaisson
2nd
Finals
H2
Complete Results
600 Yard Run
1:30.16
Matthew Gorman
3rd
Finals
H1
Complete Results
1:32.72
SB
Aidan Eastman
5th
Finals
H1
Complete Results
1:39.68
Seamus Mustapha
7th
Finals
H1
Complete Results
1:41.43
Andrew Wirtz
9th
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:22.77
Adrian Croom
3rd
Finals
H1
Complete Results
2:25.22
Matthew Gorman
4th
Finals
H1
Complete Results
2:25.52
SB
Owen Arsenault
3rd
Finals
H1
Complete Results
2:27.99
Isaiah Slater
4th
Finals
H1
Complete Results
2:29.49
Aidan Eastman
6th
Finals
H1
Complete Results
2:31.93
Michael Crosby
6th
Finals
H1
Complete Results
2:34.52
Seamus Mustapha
8th
Finals
H1
Complete Results
2:38.96
Forest Murray
10th
Finals
H1
Complete Results
2:45.95
SB
Alexander Johnson
12th
Finals
H1
Complete Results
One Mile Run
5:27.52
SB
Michael Crosby
5th
Finals
H1
Complete Results
5:38.79
Isaiah Slater
9th
Finals
H1
Complete Results
5:41.12
Forest Murray
10th
Finals
H1
Complete Results
6:14.70
SB
Christopher Leon
12th
Finals
H1
Complete Results
2 Mile Run
12:00.97
SB
Owen Arsenault
6th
Finals
H1
Complete Results
12:36.68
Adrian Croom
7th
Finals
H1
Complete Results
55 Meter Hurdles
8.38
Joshua Chaisson
1st
Finals
H1
55 Meter Hurdles (33)
8.46
Joshua Chaisson
1st
Finals
H1
Complete Results
4x200 Meter Relay
1:57.00
Relay Team
3rd
Finals
H1
Complete Results
2:01.49
Relay Team
4th
Finals
H1
Complete Results
4x400 Meter Relay
4:17.44
Relay Team
3rd
Finals
H1
Complete Results
4x800 Meter Relay
9:59.00
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
High Jump
5-0
Brett Boudreau
2nd
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
13-3.5
SB
Christopher Leon
9th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
38-10.75
Matthew Gorman
1st
Finals
H1
Complete Results
30-9.5
Christopher Leon
8th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
39-0.75
David Hamme
1st
Finals
H1
Complete Results
36-10
Camden Price
3rd
Finals
H1
Complete Results
35-4
Marshall Goodwin
1st
Finals
H1
Complete Results
35-1
Chase Eckert
5th
Finals
H1
Complete Results
34-2.25
Blake Griffin
2nd
Finals
H1
Complete Results
32-7
Seaton Clark
7th
Finals
H1
Complete Results
28-5.25
Joshua Rouleau
4th
Finals
H1
Complete Results
25-7.5
SB
Jeremy Kight
9th
Finals
H1
Complete Results
23-1.75
SB
Elijah Chase
8th
Finals
H1
Complete Results